BIOLOGICKÉ SEPTIKY

. Válcové septiky
. Kvádrové septiky

BIOLOGICKÝ SEPTIK VÁLEC

Hledáte spolehlivý způsob čištění odpadních vod u rodinných domů nebo rekreačních zařízení? Potřebujete přečišťovat splašky v prostředí s nepravidelnou produkcí odpadní vody? Biologické septiky jsou ideálním řešením pro domy, chaty a menší provozovny podniků. Jsou univerzálním a oblíbeným způsobem čištění odpadní vody všude tam, kde je třeba trvanlivost, minimální nároky na obsluhu a zaručená vodotěsnost.

Jaké jsou hlavní výhody biologického septiku?

  • Jeho montáž je jednoduchá a klade minimální nároky na obsluhu
  • Pořizovací i provozní nároky jsou minimální
  • Provoz septiku není závislý na dodávce elektřiny
  • Septik je zaručeně vodotěsný, odolný a vydrží vám dlouho
  • Je samonosný a záleží jen na vás, zda jej obetonujete, nebo ne

Co je to biologický septik a co pak s vyčištěnou vodou?

Septik představuje jednoduchý systém na předčištění splaškových odpadních vod, které následně můžete vypouštět do vodoteče, kanalizace, nebo zachytávat do jímky. Vše záleží na místních podmínkách a také na tom, zda pro přečištěnou vodu plánujete nějaké další využití. V praxi se používá třeba k zavlažování zahrady nebo jako klasická užitková voda. Pokud máte povolení příslušného vodoprávního úřadu, můžete odpadní vodu odvádět také do podzemních vod prostřednictvím vsakovací studny nebo drenáže.

Jak biologický septik vlastně funguje?

Nezávisle na tvaru tvoří septik tři oddělené plastové komory z polypropylenových desek. Ty mají tloušťku od 5 do 15 milimetrů, v závislosti na statickém zatížení každé části. Nemusíte se bát možných prosaků splašků z nádoby – naše septiky jsou vyrobeny ze špičkových materiálů od renomované německé firmy Röchling a za jejich vodotěsnost a trvanlivost ručíme. V komorách septiku dochází k postupnému mechanicko-biologickém čištění, čímž se zachycují nečistoty a oddělují nerozpustné látky. Anaerobní bakterie, které zde žijí, také rozkládají organické látky a stabilizují vodní zákal.

Jak docílit co nejčistší vody s válcovým biologickým septikem?

Výhodou našich válcových septiků je také jejich univerzalita a samonosnost – můžete se rozhodnout, zda je obetonujete, nebo ne. V druhém případě můžete septik klidně po čase ze země vyjmout a použít jej znovu na jiném místě. Abyste docílili co nejlepší kvality vody, je nejprve dobré si uvědomit, kolik lidí bude průměrně využívat vodní zdroje budovy, ke které je septik připojen. Naše základní nabídka válcového septiku počítá asi s 1–10 uživateli vody. Samozřejmě není problém vyrobit septik jiného tvaru (i atypického) a pro více osob.
Je dobré si uvědomit, že běžné biologické septiky slouží k předčištění vody – jejich účinnost se pohybuje mezi 30–40 %. Vzhledem k tomu se nejčastěji doplňují dalším stupněm čištění. Ten představuje zemní štěrkopískový filtr, dále pročišťující vodu ze septiku. Abyste dosáhli požadované kvality vody dle normy NV 416/2010 Sb., doporučujeme vám filtr určitě k septiku připojit.

Co je obsahem dodávky septiku a jak jej udržovat ?

S válcovým biologickým septikem obdržíte plastovou nádrž (včetně norných stěn), připojovací potrubí a poklop. Samozřejmostí je kompletní technická dokumentace a možnost poskytnutí odborného poradenství a servisu.
Údržba septiku není náročná – stačí vlastně jen odstraňovat přebytečný kal. To byste měli provádět vždy, když množství kalu dosáhne 1/3 užitečného objemu, nebo alespoň jednou ročně. Nezapomeňte kal odstranit ze všech tří komor, ovšem na dně vždy ponechte alespoň 15cm vrstvu.
Nevíte si s instalací septiku rady? Nejste si jisti, zda je biologický septik vhodný právě pro vaše potřeby?
 
Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme.
PŘEJETE SI ODEBÍRAT NAŠE NOVINKY? STAČÍ VYPLNIT E-MAIL
Rychlý kontaktní formulář


© Všechna práva vyhrazena - AQUAPROGRAM 2022
© Webové stránky - Crimson Creative
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace