Lapače ropných látek (Lapoly)

Hledáte spolehlivé řešení na odstranění volných ropných látek a olejů z odpadní vody? Provozujete autoopravnu, čerpací stanici, myčku aut, šrotiště, garáže nebo průmyslový podnik? Odlučovače benzinu a olejů jsou všestranným a oblíbeným systémem, který nalezne uplatnění všude tam, kde je třeba vyčistit vodu od lehkých kapalin (NEL). Aby mohlo dojít k dalšímu čištění vody, je nejprve třeba ji zbavit těchto látek – proto jsou odlučovače nezastupitelnou součástí procesu čištění odpadních vod.

Proč byste měli používat odlučovač benzinu a olejů?

  • Má nízké pořizovací náklady a jeho montáž je snadná
  • Také jeho provozní náklady jsou minimální
  • Jeho vodotěsnost, odolnost a dlouhá životnost je zaručená
  • Odlučovač má nízkou hmotnost, což usnadňuje manipulaci a instalaci

Jak odlučovač vypadá a jak vlastně funguje?

Základem odlučovače benzinu a olejů je nádoba z polypropylenových desek, rozdělená přepážkami na jednotlivé technologické prostory. Důležitými součástmi je sorpční filtr a poklopy, které usnadňují údržbu odlučovače.
Proces čištění a oddělení ropných látek probíhá na mechanicko-fyzikální bázi. V první komoře jsou odděleny hrubé nečistoty, ve druhé komoře odloučeny lehké kapaliny na hladině, následně dochází k sedimentaci jemných částic a nakonec k sorpci zbytkového znečištění látkami C10–C40 na vláknitém sorpčním filtru REO FIBROL.

Jakou mají odlučovače účinnost?

Účinnost odlučovačů ropných látek a olejů se nejběžněji vyjadřuje ve schopnosti snížit koncentraci NEL vzhledem k velikosti odvodňované plochy a zní odvozeného odtoku v l/s. V praxi se znečištění vody pohybuje asi do 1000 mg/l NEL, nicméně teoreticky je možná až koncentrace 5000 mg/l NEL. Aby byly splněny podmínky pro vypouštění vody do kanalizace, je maximální koncentrace NEL na výstupu z odlučovače 5 mg/l. Podmínky použití odlučovače navíc stanoví norma ČSN EN 858 – 2. V naší nabídce najdete odlučovače určené pro odvodněnou plochu 200 až 600 m2. Jejich kapacitu lze případně navýšit zapojením více odlučovačů paralelně.

Jak náročná je údržba a instalace odlučovače?

Součástí dodávky je kompletní nádoba lapáku tuku, včetně připojovacího potrubí a plastového poklopu a veškeré technické dokumentace. Odlučovač můžete osadit buď do interiéru pod podlahu, nebo do exteriéru pod úroveň terénu, nejlépe však co nejblíže ke zdroji znečištění. Jeho údržba se pak řídí normou ČSN EN 858 – 2. Odlučovač je třeba pravidelně čistit v souladu s platnými předpisy. Minimálně jednou za 6 měsíců by měl údržbu provést odborný pracovník, každých 5 let je pak třeba provést generální technickou kontrolu.

Nejste si jisti, zda je lapač vhodný pro vaše podmínky? Potřebujete radu nebo servis? Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme.
PŘEJETE SI ODEBÍRAT NAŠE NOVINKY? STAČÍ VYPLNIT E-MAIL
Rychlý kontaktní formulář


© Všechna práva vyhrazena - AQUAPROGRAM 2022
© Webové stránky - Crimson Creative
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace