PŘELIVOVÉ BAZÉNY POLYSTONE S ODTOKOVÝM ŽLABEM

Jako jedni z mála nabízíme zakázkovou výrobu vysoce kvalitních přelivových bazénů. Přelivné bazény jsou na pohled velmi estetické, protože výška vodní hladiny = výšce bazénu - odtokovému žlabu = okolnímu terénu. Realizujeme je z materiálu Polystone o síle 8 mm. Bazény s přelivovou mřížkou zaručují jeho skutečnou hloubku. Naopak u bazénů se skimmerem je hladina vody cca 10 cm pod okrajem.

Chytrý přelivný žlábek

Je-li odtokový žlábek po celém obvodu přelivového bazénu, nedochází v úrovni hladiny ke vzniku „mastného pruhu“. Odpadá tedy mechanické odstraňování této nečistoty. Odvádí povrchové nečistoty do vyrovnávací (akumulační) nádrže, z které je voda čerpána do filtračního okruhu, následně také vyčištěna a vrácena zpět do bazénu. Proces čistění vody je také rychlejší než u klasických bazénů se skimmerem (sběračem). Hladinový odběr vody je díky několik metrů dlouhému žlabu lepší. Klasické bazény se skimmerem mají délku přelivné hrany pro průtok vody cca jen 20 - 40 cm.
Odtokové žlábky mají hloubku cca 15 cm, aby se případně před sezónou dali dobře vyčistit. Odtokové kanálky rozhodně nevyrábíme hluboké, abychom jimi nahradili akumulační nádrž. Voda by se v takovém případě během koupání mohla vylévat ven na terasu a s sebou zpět splachovat okolní nečistotu. Proto je nezbytnou součástí akumulační nádrž, která bazénovou hladinu vyrovnává.

Obdélník s ostrými rohy

Zákazníci, kteří si na své zahradě přejí mít moderní bazén, volí právě pravoúhlý obdélník. Je velmi dobře propojitelný s dlažbou nebo dřevem a také usnadňuje realizaci zastřešení. Někteří zákazníci se nás ptají na usazování špíny v rozích, z praxe víme, že je vysaje i obyčejný ruční lux.
 
 

Obdélník se zakulacenými rohy

Hrana se zakulacenými rohy je druhou variantou moderního obdélníkového tvaru. Jeho vzhled je velmi elegantní a dokonale ladí jak ke klasickým rodinným domkům, tak i moderním stavbám.
 
 

Klasické tvary bazénů

V našem výrobním portfoliu najdete i základní tvary přelivových bazénů, jako kruh, ovál, hrano-ovál, ledvinka atd. Na přání jsme také schopni vyrobit téměř jakýkoliv tvar přelivového bazénu.
 
 
 
 

Atypické tvary bazénů

Nemáte na zahradě dostatek místa pro umístění běžného bazénu? Na přání vyrobíme téměř jakýkoliv požadovaný tvar. Zaujmout vás může i bazén s částečným přelivem.
 
PŘEJETE SI ODEBÍRAT NAŠE NOVINKY? STAČÍ VYPLNIT E-MAIL
Rychlý kontaktní formulář


© Všechna práva vyhrazena - AQUAPROGRAM 2022
© Webové stránky - Crimson Creative
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace