O NÁS


Mnohokrát jsem chtěl s podnikáním skončit, někdy mínusy převažovaly nad plusy, vykrádačky, konkurence z řady bývalých zaměstnanců, ale motivace „pokračovat“ byla vždycky prostě silnější.

Příběh firmy očima jednatele firmy Martina Kabeláče

 

I já jsem po revoluci chtěl něco ve svém životě změnit, nestěžovat si, ale postarat se o svou rodinu. Navíc jsem se toho pravého pocitu seberealizace v zaměstnání, kde jsem sbíjel palety a o víkendech si přivydělával vybíráním parkovného u Bati, opravdu nedočkal.

 

Začátek všeho odstartovalo večerní studium stavební průmyslovky a po maturitě přestěhování se s rodinou z hektické Prahy do Českého ráje, odkud pochází moje žena, která je v současnosti také jedním z pilířů firmy.

 

Nastoupil ke stavební firmě, jako mistr. Poměrně rychle jsem zjistil, že je zájem o tehdejší stavbu biologických septiků, jako primitivní, ale jedna z legislativně dostupnou možností, pro předčištění splaškových vod. Stavbu jsem řešil pomocí tvrdé. Tato práce byla velice tvrdá a riziková a nikdo ji nechtěl provádět - proto jsem této mezery na trhu využil a začal jsem ji po pracovní době a o víkendu vykonávat.

 

Výhoda byla, že práce bylo dost a mě bavila. Jediné, co mě mrzelo, byla rodina, děti, které mě někdy neviděly i týden. Ale podle jejich slov si tu dobu moc nepamatují, tak jsem jim prý asi ani moc nechyběl. 

 

Po čase jsem zjistil, že jednou z alternativ stavby tohoto zařízení, je monolitické sváření plošných plastů pomocí tzv. extruderového a polyfůzního sváření. A nápad byl tu! Nasmlouval jsem materiál, z kterého jsem začal svářet velkoobjemové septiky, které samozřejmě zaručovaly nejen legislativní pravidla, ale i hydrostatické, estetické a cenové.

 

První výrobek vznikl doma v garáži a na to, abych ho prodal (samozřejmě pod cenou) jsem čekal několik týdnů. Po pár měsících strávených se svářečkou v garáži, jsem si pronajal dílnu, přijal první brigádníky a s manželkou jsme se v roce 1994 naplno pustili do podnikání a výroby technických výrobků i bazénů.

 

A to jsem si tenkrát uvědomil, že jsem si splnil svůj cíl osamostatnit se. Možná jsem si po roce 1989 vysnil i to, že půjde tak, jak si naplánuju, ale ono „člověk míní, život mění“.

 

V první fázi nás třikrát vykradli. Z toho dvakrát v jednom měsíci, pro jistotu vzali vše vč. kancelářských sponek. Pojišťovna nám kvůli smlouvě nemohla proplatit dvě loupeže během 30 dnů, tak jsem si musel opět půjčil peníze od tchána a mamky a začal znova.

 

Párkrát přišla i nepříjemnost zevnitř firmy. Celkem šest našich bývalých zaměstnanců se postupem přeměnilo na konkurenty. Kromě znalosti tehdejších výrobních postupů, kontaktů si někteří na cestě za svým vlastním snem o samostatnosti odnesli i nářadí a výrobní vybavení.

 

Naopak pozitivním mezníkem bylo stěhování ze Sedmihorek do současného sídla firmy v Ohrazenicích u Turnova, rozšíření firemního zázemí a hlavně příchod kolegů Luďka Lánského a Jiřího Linky, kteří po mnoho let tvoří základní pilíře naši společnost, bez nich by to prostě nešlo.

 

PŘEJETE SI ODEBÍRAT NAŠE NOVINKY? STAČÍ VYPLNIT E-MAIL
Rychlý kontaktní formulář


© Všechna práva vyhrazena - AQUAPROGRAM 2022
© Webové stránky - Crimson Creative
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace